Monday, 13 June 2011

Lašišų pyragėliai leliukams, bet labai tinka ir suaugusiems ;)


Sakydama leliukams turiu omeny 6-8 mėnesių vaikučiams. O vaikučiams, nes iš vaikučių receptų knygos.
P.S. Jei pradėjote savo vaiką supažindinti su maistu nuo keturių mėnesių, šis receptas jiems tik jau būnant šešių mėn, jei vėliau - nuo šešių, tada laukite kai jis/ji bus netoli aštuonių mėnėsių valgyti tai ;)

Reikės: 8 pyragėliams

450g skustų bulvių, virtų ir sutrintų (kaip bulvių košei, bet TIK bulvės)
2 riekių dienos senumo duonos trupinių
2 apie 175g sveriančios lašišos filė, be kaulų ir be skuros
pipiro
puse citrinos, pašlakstyt apkepant žuvį griliuje, bet galima ir ant garų.
petražolių, kapotų.

Įkaitinti orkaitę iki 200.
Kai bulvės verda, prie pat virimo galo uždėjau ir puodo sietį su žuvim, ją pagarinau kelias minutes iš abiejų pusių. Nukošti bulves, sutrinti tam skirtu įrankiu, sutrupinti pirštais žuvį, įsitikinant kad nėra kaulų, sumaišyti viską, pavolioti duonos trupiniuose ir pašautį į orkaitę apie 20min.

Atrodė, kad be druskos visai patiekalas bus blankus ir neskanus, bet labai patiko. Ypač tinka kaip sveikas maistas, nes nei kiaušinių, nei riebalų, nei druskos.

Patiekiant vaikams vėl sutrinti kotletuką šakute, su sutrintomis daržovėmis(viršuje). Jei atrodo per sausa (per sprangu) įdėti šiek tiek jūsų mažylio geriamo pieno.

Skanaus ;)

Receptas paimtas iš Healthy Food for Babies and Toddlers, Usborne Parents' Guides, 2008. daugiau info www.usborne-quicklinks.com

Tuesday, 7 June 2011

Profiterolės/chocolate profiterolesTiesiog dieviškas desertas!

Profiterolių receptą paėmiau iš BBC websaito.

Viską dariau pagal instrukcijas, tik tešlą kabinau šaukštais.
Ir būtų tokia pastaba, kad geriau jau paruoštą tešlą visą iš karto kepti. Nes antra partija gali jau ir nebe tokia graži-gera-iškilusi gautis ;)
Bėje ir šokoladinio padažo galima šiek tiek mažiau gaminti, du trečdaliai per akis, mano skoniui.

Jei labai patiks jums ši tešla, aš esu dar tokį receptą darius, ši tešla (galima ir su šiek tiek rudų miltų /wholegrain), tik nesaldinta, perpjauti perpus pyragiukus ir grietinę sumaišius su šiek tiek pomidorų padažu įkloti juostelę rukytos lašišos, mmmm gėris. Apibarstyti kajeno milteliais (nebūtina).

Skanaus.
Dėkui, kad užsukote!